Call of Wolf
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Call of Wolf

Wilcze PBF
 
IndeksIndeks  WydarzeniaWydarzenia  Latest imagesLatest images  PublicationsPublications  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Drobne pomysły

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
Polaris




Liczba postów : 64
Join date : 28/05/2019

Drobne pomysły Empty
PisanieTemat: Drobne pomysły   Drobne pomysły EmptyPon Mar 30 2020, 20:09

***
Powrót do góry Go down
https://callofwolf.forumpolish.com
Bane

Bane


Liczba postów : 18
Join date : 23/05/2020

Drobne pomysły Empty
PisanieTemat: Re: Drobne pomysły   Drobne pomysły EmptyNie Maj 24 2020, 16:14

Hejka, droga Administracjo. Był apel, więc przybywam. Zaraz się zabiorę za sprawy stadne, ale najpierw chciałbym pochwalić to co na forum już jest, bo widzę wprowadzone w życie stopniowo rzeczy, o których dyskutowaliśmy i za to propsuję. Także robicie dobrą robotę, ale chyba nie muszę wam tego mówić?
Przeglądając regulaminy i tematy z "wprowadzenia" rzuciło mi się w oczy kilka literówek i sytuacji, w których przydałoby się jakieś uściślenie i spieszę z pomocą, chociaż wiem, że nie jest to wielka pomoc.

Regulamin Porwań i Walk
Cytat :
4. Porwane wilki mogą być torturowane. Zabronione jest jednak zadawanie im stałych ran, pozbawianie kończyn, oślepianie itd, chyba, że użytkownik wyrazi na to zgodę. Gwałt jest dozwolony, jednak zgwałcona wadera zajdzie w ciążę tylko jeśli ma ruję. Nie można zabijać na torturach postaci, chyba, że wyrazi ona zgodę.
 a) w wypadku porwań przez watahy o dobrej lub neutralnej reputacji częściej występują przesłuchania i lekkie tortury. Ciężkie tortury i gwałty nie są przyjęte.

Wyjątkiem od tego mogłaby być np. sytuacja wojny, podczas której ciężkie tortury/gwałty byłyby dopuszczalne na wilkach z wrogiej watahy.

Cytat :
8. Podczas pobytu w lochach, gdy porwana postać śpi, lub jest nieprzytomna porywacz lub Alpha może go obszukać, a gdy znajdzie Kryształy lub itemy zabiera je postaci, dzieląc się z porywaczem. To nie obowiązuje w przypadku osoby, która wtargnęła na teren watahy i gdy postać nie ma w ekwipunku wpisanych Kryształów i itemów, które posiada, no i oczywiście jeśli postać żadnych Kryształów i itemów nie ma.

Myślę, że w przypadku wilków, które wtargnęły można by dodać zapis w rodzaju, że dokonuje się przeszukania, ale kradnie się tylko rzeczy wielkiej wagi, jakieś nośniki informacji pochodzące z innej watahy, a nie kryształy. Oczywiście jeśli wilk nic takiego nie ma wpisane w profilu, to byłyby to poszukiwania bezowocne.

Rangi
Cytat :
Następca - [1] [10 gwiazdek] najstarsze dziecko Alf danego stada, które jest już dorosłe, lub dopiero w wiek dorosły wchodzi, jest następcą rządzącej pary - po ich śmierci, lub abdykacji przejmie władzę. Następca to zawsze najstarsze dziecko, bez względu na jego płeć, chyba, że z jakichś przyczyn okaże się niewarte tego tytułu.

Wyżej w opisie rangi Samiec Samica Alfa, jest napisane, że jest to albo para, albo po prostu istniejący Alfa dobiera sobie wilka, lub wilczycę z watahy, ale nie są parą, więc nie mają razem dzieci. W takim wypadku zmieniłbym "najstarsze dziecko Alf " na najstarsze dziecko Alf/y.

Cytat :
Książęca Krew - [liczba ogr.] [5 gwiazdek] tą rangę otrzymują dzieci zrodzone ze związku Alf

Tym samym tokiem rozumowania - ze związku Alf/y

Poza tym moim zdaniem dostępnych rang w niektórych przypadkach jest za dużo, chodzi mi o to ile wilków może je sprawować. Taka np. Niańka. Na forum nigdy żadnej nie było, więc wystarczyłyby tylko 2 dostępne miejsca, podobnie z Nauczycielami. Posłańców też zmniejszyłabym do 3 (jednego na pozostałe watahy, przecież rzadko kiedy posłańcy wyruszają w teren w identycznym czasie).

Cytat :
Skrytobójca - [max. 3] [8 gwiazdek] istnieje w każdej atasze,

Cytat :
Łowca - [maksimum 5] [7 gwiazdek] to wilk odpowiedzialny w stadzie za zdobywanie jedzenia. Poluje on w lasach na zwierzynę by "nakarmić" watahę i napełnić jego spiżarnię

a nie jej spiżarnię, czyli tej watahy?
Poza tym do opisu rangi Łowca dodałbym coś takiego, że co prawda nie ma osobnej rangi Dowódca  Łowców, ale przy okazji każdego polowania w grupce Łowców wybierają oni spomiędzy siebie (albo robi to Alpha, Betha) prowodyra polowania, który przewodzi temu polowaniu. Przy każdym polowaniu mógłby być inny prowodyr.

Religia
Cytat :
S a też przecież wilki, które przybyły spoza krainy

Są?

Cytat :
Nimvaialla byłą odpowiedzialna za stworzenie nieboskłonu

była

Cytat :
Następnie "wzniesiono" Stoę - galerię bogów, w której każdy bóg uznawany przez watahe, albo nawet najmniejszą społeczność krainy ma swoje miejsce i jest równy inną. Zw wyjątkiem Nimvaialli i Jordhava

watahę, równy innym? , z wyjątkiem
Powrót do góry Go down
Wichura




Liczba postów : 45
Join date : 07/06/2019

Drobne pomysły Empty
PisanieTemat: Re: Drobne pomysły   Drobne pomysły EmptyPon Maj 25 2020, 16:56

Każda pomoc się przyda Bane i dziękujemy za pochwały.

Co do większości twoich propozycji nie ma najmniejszych wątpliwości. Literówki zostaną poprawione i dzięki, że pomagasz nam je wyłapać.
Co do nieścisłości rang, dotyczących Następcy/Książęcej Krwi także jest to wiadoma sprawa i zostanie poprawiona.

Co do sugestii drobnych korekt w regulaminie i rang przedyskutujemy je w gronie administracyjnym, aczkolwiek myślę, że są to całkiem sensowne sugestie, zwłaszcza ta dotycząca Łowców i zmniejszenia liczby dostępnych rang. Musimy zastanowić się nad tym czy zachować takie rangi jak Niańka, bo wiemy, że nie ma na nie szczególnego parcia.
Powrót do góry Go down
Rainer




Liczba postów : 11
Join date : 25/05/2020

Drobne pomysły Empty
PisanieTemat: Re: Drobne pomysły   Drobne pomysły EmptyCzw Lut 04 2021, 12:04

To i ja się odzywam. Wybaczcie, że się trochę lenię, ale poza życiem "wirtualnym" mam sporo zajęć, każdy to zna. Na początku również chciałem pochwalić świetną robotę jaką robicie i jak rozwijacie forum od poprzedniego "stadium". Lecę się zająć stadnymi sprawami, a kiedy to ogarnę postaram się jeszcze w czymś pomóc!
Powrót do góry Go down
Silky




Liczba postów : 31
Join date : 29/05/2019

Drobne pomysły Empty
PisanieTemat: Re: Drobne pomysły   Drobne pomysły EmptyNie Lut 07 2021, 11:17

To ja stwierdzę oczywistość: musimy inaczej pokombinować z kolorami grup, bo w obecnym ustawieniu kolorek Rainera i Wiśki się zlewa w jedno.
Powrót do góry Go down
Polaris




Liczba postów : 64
Join date : 28/05/2019

Drobne pomysły Empty
PisanieTemat: Re: Drobne pomysły   Drobne pomysły EmptyCzw Lut 11 2021, 11:49

Silky napisał:
To ja stwierdzę oczywistość: musimy inaczej pokombinować z kolorami grup, bo w obecnym ustawieniu kolorek Rainera i Wiśki się zlewa w jedno.

Oczywiście, wygląd i kolor grup też się przeorganizuje, ale na razie są rzeczy ważniejsze.
Powrót do góry Go down
https://callofwolf.forumpolish.com
Sponsored content





Drobne pomysły Empty
PisanieTemat: Re: Drobne pomysły   Drobne pomysły Empty

Powrót do góry Go down
 
Drobne pomysły
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Call of Wolf :: POCZĄTEK :: SPRAWY ORGANIZACYJNE :: POMYSŁY I PROPOZYCJE-
Skocz do: